Chmielaki 2015

W dniach 21-23 sierpnia 2015 roku odbyły się Chmielaki krasnostawskie, czyli 45 Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów, gdzie Cuba System reprezentował czeski browar Černá Hora oraz polskie browary rzemieślnicze: PINTĘ, Reden oraz Fabrica RARA.

Trzydniowy festiwal obfitował w wydarzenia: konkursy, wybory Miss Chmielaków, półmaraton oraz koncerty – zagrała między innymi Paulina Przybysz, Mesajah i Afromental. Na krasnostawskim zaprezentowało się kilkadziesiąt browarów z całej Polski i z zagranicy.

Impreza cieszyła się dużą frekwencją, Krasnystaw tłumnie odwiedzali goście z różnych regionów Polski, krążąc między stoiskami, prowadząc długie rozmowy i degustując rzemieślnicze i regionalne piwo.

Nasze namioty rozłożyliśmy w piątek przed południem i zaczęliśmy sprzedaż. Najwięcej gości przybyło do Krasnegostawu w sobotę, kiedy to pracowaliśmy prawie do pierwszej w nocy. Niedziela była spokojniejszym dniem – ale za to zakończonym intensywnym pakowaniem całego sprzętu. Kiedy w poniedziałek rano wyruszaliśmy w trasę powrotną na Śląsk – rynek był już pusty i wysprzątany.

Chmielaki 2015 były udanym festiwalem, na którym swoje piwa zaprezentowały między innymi browary Wrężel, Dukla, Jan Olbracht, Spirifer, Kormoran, Fortuna i Amber. Reprezentowana przez nas PINTA cieszyła się – oczywiście – ogromnym powodzeniem, wielu klientów pytało także o piwa z browaru Reden. Lana przez nas z kranów Fabrica RARA robiła furorę, zwłaszcza ich Orange (Summer Ale, 10,5°, 4,3%) oraz Lapsang, czyli brown porter z chińską herbatą (13°, 5,2%).