Wąsosz

Marynka Pils, Pszeniczne, 12, 15, 9, Jagodowe, Jabłkowe, Porzeczkowe, Miodowe, Jeżynowe, Miodowo-Malinowe, Malinowe

Marynka Pils

Orzeźwiający, pełny jak na swój poziom ekstraktu, niemalże klasyczny pils z nieco podwyższonym poziomem nachmielenia. W okolicach browaru znany jako Wąsosz 9, w całej Polsce niegdyś jako piwo z Polką na etykiecie, od listopada 2015 jako „Marynka Pils”. W rolach głównych: słód pilzneński i monachijski oraz polskie chmiele odmian Marynka oraz Sybilla (dodawana także na zimno).

Pszeniczne

Z pozoru klasyczne piwo w stylu hefeweizen, wykraczające jednak nieznacznie poza ramy niemieckiej pszenicy z powodu nieco bardziej wyrazistego chmielenia. Za chmielowe akcenty odpowiada obiecująca polska odmiana Iunga, znana z bardzo przyjemnej goryczki i intrygującego, owocowego aromatu.

12

Klasyczny lager z delikatną nutą słodyczy od słodu karmelowego oraz relatywnie niskim poziomie odfermentowania dla zachowania pełni smaku (koncerny z 12% ekstraktu są w stanie „wycisnąć” ponad 6% alkoholu). Chmielone wyłącznie polską Marynką.

15

Najmocniejsze piwo z linii klasycznej. Akcenty słodowe mieszają się z ziołowością chmieli, balansujących słodycz piwa. Mimo relatywnie wysokiej zawartości alkoholu jest on dobrze zamaskowany, a samo piwo nie jest ciężkie w odbiorze.

9

Orzeźwiający, pełny jak na swój poziom ekstraktu, niemalże klasyczny pils z nieco podwyższonym poziomem nachmielenia. W rolach głównych: słód pilzneński i monachijski oraz polskie chmiele odmian Marynka oraz Sybilla (dodawana także na zimno).

Jagodowe

Nasza „dwunastka” z sokiem jagodowym oraz odrobiną brązowego cukru. Zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Może zawierać cząstki owoców.

Pszeniczne z jabłkiem

Nasz pszeniczniak uzupełniony sokiem jabłkowym i dosłodzony brązowym cukrem. Orzeźwiająca kwaskowość jabłek w połączeniu z nutami banana i goździka będących produktami pracy drożdży. Zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego.

Porzeczkowe

Nasza „dwunastka” z sokiem z czarnej porzeczki od naszego zaufanego, lokalnego dostawcy. Zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Może zawierać cząstki owoców.

Miodowe

Nasza „dwunastka” z naturalnym miodem gryczanym. Jedno z niewielu piw miodowych w Polsce tworzone bez udziału miodu sztucznego czy dodatkowego cukru. Zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Naturalne zmętnienie lub niewielki osad na dnie są skutkiem użycia miodu i nie stanowią wady produktu.

Jeżynowe

Nasza „dwunastka” z sokiem jeżynowym oraz odrobiną brązowego cukru. Zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Może zawierać cząstki owoców.

Miodowo-Malinowe

Nasza „dwunastka” z sokiem malinowym oraz naturalnym miodem gryczanym. Słodycz miodu i kwaskowość maliny tworzą razem wyborne piwo smakowe. Zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Może zawierać cząstki owoców.

Malinowe

Nasza „dwunastka” z sokiem malinowym od lokalnego dostawcy. Zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Może zawierać cząstki owoców.